Forum GLT.PL Strona Główna
GLT.PL
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 BŁAGAM O POMOC BŁAGAM BŁAGAM « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Gruby1991
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 8:42 pm    Temat postu: BŁAGAM O POMOC BŁAGAM BŁAGAM Odpowiedz z cytatem

Kilobit
Kilobit

Witam wszystkich odwiedzających mam - zasadnicze pyania
1. Jak zrobić aby można było sie logowac na mojej stronie (rejestracja)
2. I jaki kod do umieszczenia w Edytorze HTML jest potrzebny aby napisać e-maila wprost ze strony omijając Outlok itp. Poprostu pisze wiad. daje wyslij i po wszystkim
BŁAGAM NA KOLANACH POWIEDZIC MI TO ALBO PODAJCIE LINKI DO STRON NAKTRYCH TO JEST Sad DZIEKUJE Z GÓRY Wink

bubak
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Administrator
Administrator

www.google.pl a tam jakis kurs php (form to mail sie przyda) i system logowania Rolling Eyes ale zeby to znalesc trzeba chciec Wink
Gruby1991
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 6:23 am    Temat postu: No super Odpowiedz z cytatem

Kilobit
Kilobit

Super tylko ze ja nie mam pojęcia o PHP może byś mi pomógł daj nr gg czy coś Very Happy
Gruby1991
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobit
Kilobit

Może to wam pomoże. To jest alternatywny sposób wysyłania e-mail z pominienięciem outlook itp. Ja z tego nic nie rozumie a jak zrobie to nic nie wychodzi niech ktos to obczaji i jak moze wysle mi gotowy formularz ja juz mam wory pod oczami juz tyle próbowałem ze smiało powiem ze moim zdaniem to nie możliwe Laughing

ALTERNATYWNY SPOSÓB WYSŁANIA FORMULARZA

Niestety opisany w tym rozdziale sposób wysyłania prostych formularzy pocztowych nie zawsze działa poprawnie Sad Otóż np. dla Windows XP pojawiła się aktualizacja systemu, po zainstalowaniu której zamiast automatycznego wysłania formularza, otwiera się program pocztowy z pustą wiadomością. Wysłanie takiego listu oczywiście nie przyniesie żadnych korzyści, ponieważ nie będzie on miał treści. Sposobem na ominięcie tej luki może być skorzystanie ze skryptu PHP, który potrafi wysłać formularz w ogóle bez potrzeby używania programu pocztowego przez użytkownika. Niestety nie zawsze nasz serwer WWW obsługuje skrypty PHP, a jeśli nawet, to często właśnie funkcja odpowiadająca za wysyłanie listów jest zablokowana przez administratora. Można sobie jednak poradzić stosując bardzo prosty skrypt JavaScript, do obsługi którego nie potrzebne są żadne dodatkowe funkcje na serwerze WWW. Dzięki niemu możemy próbować ominąć opisany błąd systemowy.

Aby zastosować taki skrypt, wstaw przed formularzem (najlepiej w treści nagłówkowej dokumentu) następujący kod:
<script type="text/javascript">
<!--
// www.kurshtml.boo.pl

function mail_form(f)
{
for (var i = 0, text = ''; i < f.elements.length; i++)
{
if (f.elements[i].name == '') continue;
switch (f.elements[i].type)
{
case 'text':
case 'password':
case 'hidden':
case 'textarea':
for (var j = 0, temp = ''; j < f.elements[i].value.length; j++)
{
if (f.elements[i].value.charAt(j) == "\n") temp += "%0A";
else temp += f.elements[i].value.charAt(j);
}
text += f.elements[i].name + '=' + temp + "%0A";
break;
case 'radio':
case 'checkbox':
if (f.elements[i].checked) text += f.elements[i].name + '=' + f.elements[i].value + "%0A";
break;
case 'select':
case 'select-one':
case 'select-multiple':
for (var j = 0; j < f.elements[i].options.length; j++)
if (f.elements[i].options[j].selected) text += f.elements[i].name + '=' + (f.elements[i].options[j].value != '' ? f.elements[i].options[j].value : f.elements[i].options[j].text) + "%0A";
break;
default:
text += f.elements[i].name + '=' + f.elements[i].value + "%0A";
break;
}
}

window.location.href = f.action + (f.action.indexOf('?') == -1 ? '?' : '&') + 'body=' + text;
}
//-->
</script>

Na koniec musisz tylko dodać do znacznika <FORM> formularza atrybut: onsubmit="mail_form(this); return false", np.:
<FORM ACTION="mailto:adres e-mail?Subject=temat" METHOD="post" ENCTYPE="text/plain" onsubmit="mail_form(this); return false">
(Pola formularza)
</FORM>

Działanie tego skryptu nie jest identyczne jak w przypadku prostego formularza pocztowego. Podczas gdy normalny formularz jest automatycznie wysyłany, w tym przypadku zostanie otwarte okno programu pocztowego użytkownika z wypełnioną na podstawie danych z formularza treścią. Treść tą użytkownik będzie mógł wyedytować, a następnie będzie trzeba kliknąć przycisk wysyłający list. Jednak pomimo różnic i pewnych niedogodności (np. możliwość ręcznej zmiany treści) takie działanie jest chyba raczej lepsze niż zupełny brak możliwości wysłania prostego formularza pocztowego z poziomu strony WWW. Problem ten dotyka naprawdę dużą grupę internautów. Jest bardzo prawdopodobne, że również czytelnicy Twojej strony mają problemy z wysłaniem do Ciebie formularza umieszczonego w serwisie.

UWAGA!
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w formularzu zamiast polskich liter mogą się pojawić nieoczekiwane znaki. Dlatego zaleca się dołączenie również skryptu odpowiadającego za automatyczne usunięcie polskich liter przed wysłaniem formularza.

Aby to zrobić, przed formularzem należy umieścić oba skrypty, a potem następująco zmodyfikować znacznik <FORM>
<FORM ACTION="mailto:adres e-mail?Subject=temat" METHOD="post" ENCTYPE="text/plain" onsubmit="usun_pl(this); mail_form(this); return false">
(Pola formularza)
</FORM>
arturo182
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Administrator
Administrator

Pochwał: 1

Zawsze możesz przez PHP http://pl2.php.net/mail
Gruby1991
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobit
Kilobit

Spoko tylko ze ja nie mam zlieonego pojęcia o php ja niewiele wiem o HTML a co dopiero php. Mam do ciebie arturo naprawde wielką prośbe. Podaj mi dokładny kod tego formularza pliss. Jest mi on naprawde potrzebny dzieki z góry. Aha wejdź choć raz na GG to pogadamy na spokojnie juz do ciebie pisałe Laughing Embarassed
Guest
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megabajt
Megabajt

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=php+formularz+kontaktowy&btnG=Szukaj&lr=lang_pl

status: normal user
gg: 1375687
email: guescik@op.pl
cms: GUEST CMS 3.0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Skocz do: