Forum GLT.PL Strona Główna
GLT.PL
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 [PROGRAM/SPRZET] połączenie laptopa z pc « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
dj.Bugs
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:46 pm    Temat postu: [PROGRAM/SPRZET] połączenie laptopa z pc Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

Witam.
Kupiłem sobie laptopa, nie żadnego ekstra, ale starczy.
Jak mogę go połączyć z moim pecetem w celu przesyłania plików i korzystania z internetu? Co do neta to wiem, że to ciężkie, to może chociaż pliki? Wolałbym obchodzić się bez sieci lan i rutera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubwer
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobajt
Kilobajt

wsumie jest kilka opcji:
- jeżeli masz w pc firewire i w laptopie
- podejrzewam ze w laptopie masz karte sieciową wiec albo pc-ta dokupic 2 (30-40 zł)
- jest tez mozliwośc przez usb
za kazdym razem na laptopie masz necik
pzdr
Powrót do góry
Tares
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabit
Gigabit

Polecam utworzyć sieć przewodową/bezprzewodową. Windows XP sam konfiguruje siec.. więc jest to prosta i szybka operacja. Ja łączyłem Laptopa i PC kablem sieciowym. Wystarczy kliknąc PPM na ikonę Moje otoczenie sieciowe (moje miejsce sieciowe) i wybrać WŁAŚCIWOŚCI tam w menu po lewej wystarczy kliknąc KONFIGURUJ POŁĄCZENIE SIECIOWE W DOMU LUB MAŁEJ FIRMIE (czy jakos tak) i uruchamia się kreator, dalej to już z górki Very Happy
Powrót do góry
Marika
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bit
Bit

Witam wzystkich.Mam podobny problem chodzi o podłączenie laptopa do pc lub przy użyciu Ap.Pierwsza alternatywa jaką przeczytałam to połączenie kablem sieciowym,tylko jak się nazywa dokładnie taki kabel?Czy można go kupić np na allegro jeżeli tak proszę o lin do takiej aukcji.Druga alternatywa to Ap jednak tu dopiero widzę problem ponieważ chciałabym aby to się obyło bez ingerencji karabin admina a podobo on musi wpisać mac adres karty u siebie.Kartę jaką posiadam to Orinoco gold
wiraless (z wyjściem na antenę zewnętrzną).Bardzo proszę o jakieś dokładne wskazówki jak podłączyć Ap,oraz ewentualnie gdybym miała zastosować kabel to jak by to miało wyglądać.Na koniec jeszcze jedno pytanie czy jeżeli byłby zastosowany kabel to czy stacjonarny komputer musi być włączony?Z Ap wyobrażałam sobie tak że kupuję takie urządzenie podłanczam np pod antenę zewnętrzną,następnie kabelek z Ap wpinam do karty i to wszystko ostatnio jednak dowiedziałam się że to tak nie jest.Tak więc raz jeszcze proszę o dokładne wskazówki jak to podłączyć,co kupić i jaka czeka mnie konfiguracja.Pozdrawiam wszystkich. Very Happy Very Happy
[/b]
Marika
PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 3:18 pm    Temat postu: Bardzo śmieszne. Odpowiedz z cytatem

Bit
Bit

Moim zdaniem kolego jeżeli chciałeś być orginalny to troszkę przesadziłeś!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Skocz do: