Forum GLT.PL Strona Główna
GLT.PL
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 [strona]o-pozycja.com « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Descartes
PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobajt
Kilobajt

zaraz odczepi:) to jest miejsce do oceny strony, ja po prostu oceniam:) a ze niestety pochwalic nie mozna to tylko pomagam w usunieciu bledow:)
pozdrawiam
descartes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dj.Bugs
PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

takie błędy że hoho, dzięki Bubak, ale dam sobie rade Rolling Eyes hehe no nic ludzi nie zmienisz Wink to tak jak przekonac kogos kto uzywa gg do jabbera, niby lepszy szybszy stabilniejszy a i tak masa osob z gg korzytsa.
a link, ktory podałes sprawdzałem i moim zdaniem widac co tam jest, i wszytsko da sie przeczytac. zreszta ja pisze kod recznie i jakos nie mam problemow z tabelami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Descartes
PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobajt
Kilobajt

zgadzam sie - to tak jak przekonywac ludzi do standardow - ze sa lepsze, szybsze, a i tak masa osob korzysta z tabel:)
wiesz, az po prostu przerobie ta Twoja strone:) sam ocenisz.
Powrót do góry
dj.Bugs
PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

Nie zgadzam sie abyś przerobił moją strone.
Nie chce tego. Ja robie strony na tabelach, które zostały uznane i przyjete do standardow. Nie mam zamiaru zmieniać czegoś co: jest łatwe, dobre i się sprawdza, an coś co ty uważasz za lepsze. Zrozum: dla Ciebie dobre jest to a dla mnie i wielu innych co innego. Nie tłumacz się tym, że css to standard a tabele nie bo to wierutna ściema. Tabele zostały przyjete do standardow jako szkielet strony.
Polecam http://browsehappy.pl http://www.alternatywa.pl
Powrót do góry
Descartes
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobajt
Kilobajt

ach, wciaz wollisz gg...:)
coz, pokaz mi strone opisujaca standardy, w ktorej jest napisane ze tabelki sluza do layoutu? bardzo prosze - jezeli podasz mi taka strone, nie bede sie juz ani razu czepial tego aspektu Twojej strony. Po wtore, uzycie tabelki do layoutu juz zniose, ale nie zniose linkow, ktore sa absolutnie nie do odczytania przez jakikolwiek program do czytania glosowego. Piszac strone w ten sposob - choc nap-isanie linkow poprawnie niemal nie wymaga dodatkowej pracy - postepujesz nie fair wobec osob chcacych sie zapoznac z trescia, a nie bedacych w pelnie pelnosprawnymi.
I cieszy mie bardzo link, ktory podales - browserhappy - poniewaz ta strona jest zrobiopna bez uzycia tabelek, i - zacytuje fragment z faq:
"[..]Najlepiej jednak jest napisać do autora strony, aby ją poprawił. W tym pomaga serwis osiolki.net."
czyli serwis - osiolki - ktory wymienilem nieal na pcozatku naszej dysputy, ktory rownbiez promuje layouty beztabelkowe. (promuje, nie narzuca).
Serwis altenratywy niestety chwilowo nie jest dostepny.

I po ostatnie - jezeli bede mial chwile z checia zrobie taka strone jak Twoja zgodnie ze standardami - chociazby po to, aby osoby czytajace to forum mogli na wlasne oczy porownac wazdy i zalety obu rozwiazan - w koncu informacje tutaj zawarte sluzyc powinny nauce - a ja nie potrzebuje ku temu Twojego pozwolenia.
pozdrawiam
Descartes
Powrót do góry
dj.Bugs
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

Wiesz, jesli chcesz przerabiac moja strone to jak najbradziej potrzebujesz mojego pozwolenia na uzycie i edytowanie mojego kodu- to chyba oczywiste. Browserhappy podaje standardy a wiele strona, ktore sa zapisane do tej kacji zrobione jest rowniez na tabelkach w tym moja. To czy to jest nie fair nie wiem, po klikniecu w kazdy link wyswietla się informacja w jakim dziale się znajdujesz. EOT
Powrót do góry
Descartes
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobajt
Kilobajt

nie potrzebuje pozwolenia do przegladania i edytowania Twojego kodu - skontaktowac Cie z moim prawnikiem?:)
i nie, nie bedzie tam ani kawalka Twojego kodu.
Browserhappy nie podaje standardow, a wiec nie mozesz wg tej wutryny mierzyc wartosci swojej strony - bo niestety, nie spelniasz standardow, co wskazalem kilku stron, opierajac moje slowa o miedznynariodowe instytucje stanadaryzujace html (w3c). Ty jedynie mydlisz sobie i innym oczy zachowujac sie identycznie jak przytoczony wczesniej przez Ciebie osobnik korzystajacy z gg - zamkniety na argumenty, nie potrafiacy o nich dyskutowac - wybacz, prawda jest taka, ze nei potrafisz zrobic dobrej strony (i to nie table o tym swiadczy, naprawde) a w dodatku niestety niewiele do Ciebie dociera:)
Podaj mi, prosze, wprost napisane informacje o standardach sieciowych, ktore zalecaja uzywanie tabelek do layoutu, i daje Ci spokoj. Tylko jedna mala informacja ktora bedzie wskazywala, ze to Ty masz racje, a ja nie bede potrafil tego w prosty sposob obalic.
Descartes
Powrót do góry
dj.Bugs
PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 2:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

Człowieku ty to przezywasz jakbyś naprawde nie miał nic innego do roboty.
pozatym jak widac czytanie ze zrozumieniem już od dawna nie jest chyba w modzie.
Nie napisałem iż "zalecaja uzywanie tabelek do layoutu" lecz dopuszczają, a to imo wielka różnica.
Potrzebujesz pozwolenia na edytowanie mojego kodu i jeśli tak bardzo Ci zalerzy to moge skontaktować Twojego prawnika z moim.
Browserhappy promuje standardy i o własnie o to chodzi, pare postów temu byłeś zadowolony z tego linka, teraz Ci już nie pasuje?
w3c także dopuszcza tabelki, więc?
Heh mydle... no ok niech będzie, że mydle ale co do gg to już zapomniałem jak wygląda (jabber i nie na żadnym konnekcie)
Skoro uważasz, że nie potrafie, no cóż przykro mi ty zapewne robisz strony pokroju digart.pl, matrax.net ... etc.
eot bo serio zrobiłeś śmietnik z tego tematu.
Powrót do góry
Descartes
PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 6:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobajt
Kilobajt

pokaz mi gdzie w3c dopuszcza tabelki do layoutu. W tym wieku.
Co do kodu - poczytaj ustawe o prawie autorskim. poza tym, nie zamierzam go wykorzystywac, a wykonac strone funkcjonalnie zgodna i porownac.
Browser happy promuje stnadardy. Ale gdzie on cos pisze o tabelkach? Pokaz.
gadu? ostatnia wersja jaka widzialem miala numerek 4 cos. i nie, nie uzywam jabbera, ani zadnego komunikatora typu tlen itd. Nawiazanie do gadu nie tyczylo zreszta samego komunikatora.
Co do smietnika - wskazalem bledy z ktoymi sie nie zgodziles. Poprosilem zebys poparl to jakakolwiek specyfikacja, a ty wciaz sie nei zgadzasz nie podajac zadnego zrodla ani zadnego wytlumaczenia.
Smietnik, niestety, masz w kodzie.
Jezeli Ciebie to satysfakcjonuje, - EOT. Ale prosze innych o nie traktowanie tej strony jako wzorcowej.
Descartes
Powrót do góry
bubak
PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Administrator
Administrator

moze pokaz gdzie nie dopuszcza.... kazdy robi jak umie jak ma taki swoj standard niech tak robi.... a ty sie tak tego nie czepiaj bo gowno i tak z tego wyjdzie kozaczysz jak to inni zle robia a ty? nawet nie pokazesz co ty umiesz! pokazd swoja turbo świetną, niepowtarzalna, cudowna i poprostu najlepsza strone www Mr. Green
Descartes
PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilobajt
Kilobajt

tu
http://www.w3.org/TR/WAI-WEBCONTENT/#gl-table-markup
i tu
http://www.w3.org/2002/11/homepage
i tu
http://www.w3.org/2002/03/csslayout-howto
przczytaj forum dot. html na browserhappy.pl i tam tez o tym przeczytasz.
co do pokazywania co umiem poczytaj wczesniejsze posty. mam nadzieje, ze jutro/pojutrze pokaze o ilemozna odchudzic stronke o-pozycjii:) - chwilowo malo czasu.
Jednak to, czy widzisz cos co ja zrobilem nie zmienia faktu ze strona nie jest dobra. I to juz nie liczac (jak wielokrotnie powtarzam) layoutu na table. Jest sporo wiecej inych bledow, jakbys wysilil sie troche i zapoznal z watkiem i argumentami wiedzialbys o czym jest tutaj mowa.
I juz napisalem, ze tak, niech kazdy robi jak umie, dzieki temu ja mam dobra prace i poprawiam to, co ktos robil jak potrafil, a potrafil niewiele. A nie ma czegos takiego jak 'swoj standard' - standard jest jeden, poczytaj o xml i sgml, czy chocby svg... tam tez mozna robic wlasne standardy? hmmm...
pozdrawiam
Descartes
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

Skocz do: