Forum GLT.PL Strona Główna
GLT.PL
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 !!! REGULAMIN !!! « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Treeny
PostWysłany: Czw Sie 28, 2003 1:39 pm    Temat postu: !!! REGULAMIN !!! Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

Zabieram się do pisania regulaminu tego forum. W końcu ja w nim rządzę Laughing

..::Co powinno znajdować się w poście?::..

Jest kilka elementów, które ułatwiają czytanie i sprawiają, że szybciej możemy otrzymać pomoc. Należy je umieścić w poście, konsekwencje nie dostosowania się do regulaminu umieszczone są na jego końcu. Oto te elementy:

- dla jakiej strony ma być wykonany dany element (grafika, scrypt)
- oczekiwania, wymagania w stosunku do pracy (kolorystyka, klimat, elementy,) lub do wspolpracownika (umiejetnosci)
- informacja o zapłacie (co możecie dać w zamian)
- ewentualnie jakies materiały które mogą się przydać

Tak więc jeśli post nie będzie mieć wystarczająco dużo informacji, będzie bezwzlędnie usuwany.

Np. jeśli potrzebujesz bannera na stronę (nie zapomnij podać linku), powinieneś także podać, jak taki banner powinien wyglądać. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze strony WWW to powinien jak najbardziej napisać jak dany element powinien wyglądać.

..::Jak zatytułować post?::..

Od teraz dbamy o porządek (przynajmniej na tym forum. Żeby nie było tytułów, w którym między literami pojawiają się dziwne znaczki itp.

Temat powinien składać się z dwóch części. Na początku umieszczamy w kwadratowym nawiasie słowo, które scharakteryzuje czego potrzebujemy, a później kilka słów wyjaśnienia, sprecyzowania.
np. [Grafika] Banner dla strony o piłce nożnej
Dzięki takiej konstrukcji od razu wiadomo, że autor potrzebuje bannera dla strony o piłce nożnej.

Jeśli chodzi o wyrazy w nawiasach to możemy stosować takie, które były już stosowane. Oczywiście, jeśli chcemy poprosić o coś czego jeszcze nie bylo, wpisujemy to, co nam odpowiada.

..::Odpowiedzi na post::..

Chciałam tutaj napisać, że nie będą tolerowane chaty, komentarze stron, i inne nic nie wnoszące posty. Jeżeli ogłoszeniodawcy zastosują się do reguł z pierwszego punktu to nikt nie będzie musiał pytać o szczegóły i automatycznie stworzy się porządek. Jeśli chodzi o samych ogłoszeniodawców to również nie powinni oni przypominać o swoich postach za często, pisanie czegoś w stylu "No co jest, nikt nie zrobi?" jest bez sensu i posty takie będą usuwane. Rozumiem, że jeśli nikt nie odpowiada należy ludziskom się przypomnieć i owszem można, ale nie po kilku godzinach od zalożenia tematu...

..::Konsekwencje nieprzestrzegania::..

Nieprzestrzeganie regulaminu prowadzi do upomnienia użytkownika, zmiany treści postu lub jego usunięcia.

..::Wątpliwości::..

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to pisz do mnie na PM.

To by było na tyle. Dziękuję za uwagę.
Links
PostWysłany: Pią Sie 29, 2003 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabit
Gigabit

Widzę i chwalę za taki regulamin...
Widzę też że admini szukają nowych talentów, którzy będą moderować fora.. Gratuluję!
PostWysłany: Nie Sie 31, 2003 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Administrator
Administrator

Pochwał: 1

Hmmmmmmm dobry pomysl, kiedys mialem napisac regulamin ale widze ze Treeny jest lepsza niz ja. Tak wiec chyba czas wspolnymi silami napsiac regulamin. Tylko pytakie jak egzekwowac jego przestrzeganie?
Macie pomysly i czy jest sens pisac regulamin jesli stara wiara nie bedzie go respektowac? Tak wiec czekam na Wasze uwagi - kolejnych punktow regulaminu tak by ten regulamin by dla Was ale i przez Was przestrzegany. GLT chce byc najbardziej jak tylko sie da przyjacielskie dla kazdego Wembastera! Smile

Ostatnio zmieniony przez Radh dnia Pon Wrz 01, 2003 12:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grzesiek
PostWysłany: Nie Sie 31, 2003 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość

moim zdaniem takie regulaminy są zbędnym bajerem wiadomo ze nie każdy, kto się zarejestruje będzie przestrzegał innych punktów w każdym dziale tego forum, przy czym musiałby najpierw poświęcić kilkanaście minut na czytanie tych regulaminów

moim pomysłem było by ustalenie kilku ogólnych i czysto porządkowych przepisów, dzięki którym po prostu będzie łatwiej uzyskać odpowiedz na swojego posta
bez żadnej groźby wywalenia z forum czy skasowania posta wapniaków niestosujących się do tego regulaminu
Powrót do góry
kemis
PostWysłany: Nie Sie 31, 2003 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megabajt
Megabajt

Wyobraźcie sobie webmastera który właśnie stworzył swój serwis i potrzebuje np. banera wie że może zapytać innych kumpli po fachu więc kieruje swoje pytanie na forum ( u nas jest to GLT ) tak więc wchodzi na forum wybiera dział i pisze. Nie będzie się zastanawiał czy robi to zgodnie z regulamoine m czy też nie ... A po drugie ten regulamin co go treeny napisała za dużo sztywny... Może jeszcze każesz karty podbijać i mówić w pełni wyrafinowanym językiem przystającym wykształconym i nienagannie zachowującym się ludziom ?? A co do pytania Admina regulamoin nie zda egzaminu jak już wyjaśniłem wyżej.

Acha jescze jedno Możecie zrobić tak że po kliknięću na link FORUM pokarze się regulamin i pytanie "Czy akceptujesz postanowienia regulaminu i tym samym zobowiązujesz się do jego przestrzegania go na forum ?? ??" i klikasz tak albo nie . Ale znając życie nikt tego nie przeczyta a klikanie cały czas tak może stać się męczące.. I jescze jedno co do treeny szanuje twoją prace naprawde postarałaś się a ta wypowieć nie miała na celu obrażenia kogokolwiek Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Radh
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2003 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Administrator
Administrator

Pochwał: 1

Dzisiaij zalozylem nowy dzial i w zwiazku z tym musialem poprzenosic watki dotyczace nowego dzialu. Robiac to zauwazylem duzo balaganu., niestety. Stad czas zaczac robic porzadek i zaczac go rygorystczynie przestrzegac.
Sugeruje by kazdy temat byl na poczatek opatrzony [] wraz z typem informacji + temat.
Prosze by kazdy staral sie pisac posty wlasciwym dziale - jest juz tyle dzialow ze raczej nie powinno byc problemow ze znalezieniem wlasciwego dzialu dla interesujacego Was tematu. Uprosci to zycie wszystkim - Wam Uzytkownikom, Moderatorom jak i nam Adminstratorom, a forum zyska na tym tylko bo stanie sie czytelniejsze o czym tak wszytskim zalezy.
Od dzisiaj np nie chcialbym widziec zadnych tematow na temat forum, ani glt na forum ogolnym!!!! Wszystkie tego typu problemy prosze opisywac w dziale Webmasterzy o GLT.
Tak samo jesli ktos szuka pomocy na temat php, htmla czy grafiki niech uzywa wlasciwych do tego dzialow!
Niech nikogo nie zdziwi fakt ze nagle jego temat zmienil lokalizacje lub wrecz zostal skasowany...
Dylas
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2003 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

Ja proponuje zrobic regulamin dla calego forum GLT. Moze podam pierwszy punkt (w\g mnie najwaznieszy)
1. Przed napisaniem posta skorzystaj z wyszukiwarki (Polecenie Szukaj w gornym menu) aby sprawdzic czy nie ma juz odp. na twoje pytanie.

To by bardzo pomoglo, bo czesto zdarza sie ze sa zadawane glupie pytanie, ktore sie powtarzaja a tego chyba nikt nie lubi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Treeny
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2003 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

Dzięki za poparcie. Sądzę, że tak byłoby czytelniej i po prostu byłoby wiadomo o co chodzi. Widzę jednak, że większość pomija czytanie regulaminu. Nie mam czasu niestety na poprawianie każdego nowego topicu (jest ich po prostu sporo). Zwłaszcza, że teraz dojdą nowe obowiązki, którym jest szkoła...Sad Zobaczcie, jak rygorystycznie przestrzegane są takie regulaminy np. na Webhelpie...
deep
PostWysłany: Nie Lis 30, 2003 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabit
Gigabit

Treeny napisał:
Dzięki za poparcie. Sądzę, że tak byłoby czytelniej i po prostu byłoby wiadomo o co chodzi. Widzę jednak, że większość pomija czytanie regulaminu. Nie mam czasu niestety na poprawianie każdego nowego topicu (jest ich po prostu sporo). Zwłaszcza, że teraz dojdą nowe obowiązki, którym jest szkoła...Sad Zobaczcie, jak rygorystycznie przestrzegane są takie regulaminy np. na Webhelpie...

Treeny nie martw sie, narazie jestem tylko na probe moderatorem ale mam nadzieje ze razem sobie jakos poradzimy i bede tu moderatorem na stale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Klatus
PostWysłany: Sro Gru 10, 2003 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terabit
Terabit

Skąd: mateuszek.blog.pl Słucham: Myslovitz... Kocham: Życie

Witam Smile
Jestem od niedawna moderatorem w tym dziale, narazie tylko na próbę Smile
Myślę, że w regulaminie zostało wszystko zawarte Very Happy
Chciałbym tylko prosić o to byście pamiętali o tym by pisać na początku tematu nawiasy[] np. [Pytanie], [Współpraca], [Pomoc] itp. i pamiętajcie o ortografi, sprawdzcie dwa razy post nim go wyślecie Smile
To ułatwi poruszanie się na forum, patrz temat http://glt.pl/forum/viewtopic.php?t=2709 Smile
PozdrawiaM Smile
BTW: Myślę, że temat można zamknąć bo już dawno nikt nie złożył nowej propozycji Wink , jeśli ktoś chciałby jednak dopisać coś ważnego to piszcie na PM, rozpatrze to Smile
Treeny
PostWysłany: Wto Gru 16, 2003 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigabajt
Gigabajt

Topic o ile pamiętam od dawna potem był zamknięty...Razz
Zobaczcie jak to przejrzyście wygląda jak wszystko jest w kwadratowych nawiasach i nie ma jakichś zbędnych znaczków wyróżniających topic. I Klatus nie wspominaj już o ortografii, bo w końcu dojdzie do tego, że będę wszystko poprawiać i to na czerwono...Laughing
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1

Skocz do: